Sprawy kryminalne każdego dnia poruszane są w mediach społecznościowych i w tradycyjnych mediach. Takie sprawy często opisywane są również w książkach poszczególnych autorów kryminalnych, których bardzo dobrze już znamy. Część takich spraw to prawdziwe historie, które wywołują ogromny szok, a część to tylko wyjątkowo twórczy umysł autorów/autorek, którzy pokazują na co ich stać. Wśród takich wyjątkowo twórczych umysłów i talentów literackich znajduje się Marek Krajewski, który zaprasza do poznania swojej najnowszej książki pt.”Moloch“.

Seria o Mocku

Krajewski to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk, jeżeli chodzi o sprawy kryminalne i książki o takiej tematyce. Autor bazuje tylko i wyłącznie na swojej głowie. Wszystkie opowieści są fikcyjne, ale trzeba przyznać, że to prawdziwy majstersztyk, dzięki czemu każdy miłośnik tego gatunku może zanurzyć się w wyjątkowe historie i tajemnice do rozwiązania. Pomimo tego, że Marek Krajewski jest współczesnym autorem powieści sensacyjno – kryminalnych, to chętnie cofa się wstecz. Do czasów, kiedy policja nie miała do wyboru tylu wynalazków technologicznych, ułatwiających poprowadzenie śledztwa. Do czasów, kiedy policja musiała tylko i wyłącznie polegać na swoim umyśle i wiedzy. Takim policjantem jest właśnie Eberhard Mock. Bohater w całości stworzony przez Marka Krajewskiego po raz kolejny wyruszy na ulice Breslau, aby znaleźć rozwiązanie wyjątkowo trudnej i mocno dla niego osobistej sprawy.

Potężne siły

Moloch” to opowieść, która rozgrywa się tym razem w 1928 roku. Mock udaje się do szpitala psychiatrycznego przy Kletschkau Strasse, gdzie znajduje się jego dawna kochanka. Córka i syn zniknęli. Nikt nie wie, gdzie się oni podziwiają, a Mock ma pomóc rozwikłać tą tajemnicę. Matka dzieci – dawna kochanka Mocka – uważa, że jej mąż ich zamordował. Po często tłumaczy to fakt, gdzie obecnie kobieta się znajduje, zamknięta i odizolowana od społeczeństwa. Ebehard chce wyjaśnić co też się wydarzyło. Czy to możliwe, że Hedwiga może mieć rację? Policjant będzie musiał poznać tajne stowarzyszenie, które na dodatek ma powiązanie z budowniczymi miasta przyszłości w centrum Wrocławia. Dodatkowo bohater czuje, że ktoś go śledzi, ale nie spodziewa się, iż będzie miał do czynienia z tak tajemnymi mocami. Mock dopiero po czasie przekonuje się, że jest to jedna z najgorszych spraw, jaką przyszło mu rozwiązać. Stara się ze wszystkich sił, ale czuje, że ktoś chce mu uniemożliwić znaleźć rozwiązanie tej tajemnicy.

Książka Racool_studio - pl.freepik.com

Danka